Основні правила
1. Гра проводиться овальним м’ячем, який наповнюється повітрям. У змаганнях дорослих команд м’яч має бути світлого кольору, щоб його могли бачити глядачі.
2. У грі може одночасно брати участь не більше тринадцяти осіб від кожної команди. Гравцям дозволяється носити на формі номери (від 1 до 13 плюс додаткові номери для запасних), які зазвичай залежать від позиції гравців на полі.
3. Мета гри у тому, щоб «покласти спробу»., тобто. приземлити м’яч у заліковому полі суперника, і забити м’яч вище за поперечину воріт суперника – «гол».
4. Удар по воротах виконується після спроби з будь-якого місця на уявній лінії, проведеної паралельно бічній лінії на ігровому полі та через точку, в якій була призначена спроба. Гравці команди, що б’є, повинні знаходитися ззаду м’яча в момент удару по ньому. Гравці протилежної команди повинні відійти до своєї лінії воріт або на десять метрів і більше від Мітки до своєї лінії воріт. Їм не дозволяється перешкоджати виконанню удару або відволікати увагу того, хто б’є.
5. За навмисну гру вперед чи пас вперед призначається штрафний удар. Після випадкового порушення гра поновлюється із бою.
6. Після початкового удару будь-який гравець, який перебуває у грі, може бігти з м’ячем, бити, кидати чи відбивати його рукою у будь-якому напрямку, за винятком напрямку у бік лінії мертвого м’яча суперника.
7. Тривалість гри зазвичай не перевищує вісімдесяти хвилин. Для компенсації втрат або затягувань часу, що виникають під час матчу, суддя може призначити додатковий час.
8. М’яч вважається таким, що вийде в аут, коли він стосується бічної лінії, землі за бічною лінією, предмета або гравця, що стоять на або за бічною лінією.
9. Захоплювати або блокувати можна лише гравця, який володіє м’ячем. Пересувати або намагатися пересунути захопленого гравця від місця захоплення – заборонено.
10. Розіграш м’яча повинен виконуватись наскільки це можливо швидко. Будь-який гравець, який навмисно затримує введення м’яча у гру, має бути покараний штрафним ударом.
11. Штрафний удар призначається проти будь-якого гравця, який винний у некоректній поведінці за умови, що це не завдає шкоди невинній команді
12. Гравець вважається в офсайді, якщо він знаходиться попереду партнера по команді, який володіє м’ячем, стосується м’яча або б’є по ньому ногою. Це правило не поширюється на гравця, який знаходиться у своєму заліковому полі.
13. На кожен матч призначається один Суддя та два бічні судді. Вони можуть вибиратися за взаємною згодою команд, що грають.
14. Суддя зобов’язаний носити свисток, у який він повинен свистіти для того, щоб почати або зупинити кожну половину гри. Крім цих випадків свисток тимчасово зупиняє гру.
15. Бічний Суддя не може зупинити гру, але він може сигналізувати про порушення, якщо Суддя не бачив цього порушення та потребує коментарів.