Офіційний сайт Української Федерації Регбіліг
Прямі трансляції

Афіша

Календар
Март 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Iсторiя регбiлiг в Україні

 

Перша команда з регбіліг (регбі-13) в Україні була організована в м.Харкові 1 листопада 2006р А.А.Мартиросяном, А.В.Мартиросяном і О.Б.Подолякой. До її складу увійшли студенти харківських ВНЗ, команда була названа «Легіон ХIII». Незабаром була створена друга команда – Харківського Національного Аграрного Університету (м.Харків). Почали грати в регбіліг в Українській інженерно-педагогічній академії (м.Харків) та у м.Донецьку – регбійні клуби «Тигри Донбасу» і «Тайфун».

У самих витоків зародження регбіліг в Україні стояв і брав активну участь депутат Харківської міської ради А.Г.Покроєв, що став першим президентом Української Федерації Регбіліг (УФРЛ), утвореної 22 березня 2008р. 7 травня 2008р в Міністерстві юстиції України УФРЛ отримала офіційну державну реєстрацію.

Основним завданням нечисленної тоді групи ентузіастів, в яку входили, крім згаданих вище, тренер команд м.Донецька А.Л.Бойко і тренер команди «УІПА» О.М.Явдошенко, було створення повної спортивної інфраструктури цього виду спорту, сильних клубів для видовищного національного чемпіонату, а також збірної команди України високого рівня, яка зможе гідно представляти країну в міжнародних змаганнях.

З самого початку розвитку регбіліг в Україні різну допомогу надавала Європейська Федерація Регбіліг, а також Федерація Регбіліг Росії, яка запросила харківський регбіліг-клуб «Легіон ХIII» взяти участь в своїх турнірах.

В 2007 році українська команда «Легіон ХIII» вдало дебютувала у російських турнірах з регбіліг, став срібним призером «Наро-Фомінської осіні» у місті Наро-Фомінськ, а потім бронзовим призером «Кубку Перемоги» у Москві.

У 2008 році Європейська Федерація для розвитку регбіліг в Україні прислала в м.Харків студентську збірну команду Великобританії «Піонери», з якою харківські регбісти провели ряд ігор і тренувань. У цьому ж році команда «Легіон ХIII» взяла участь у Суперлізі Відкритого чемпіонату Росії з регбіліг, в якому виступила дуже успішно, несподівано для всіх завоював 3-тє місце.

У 2009 році стартував перший Чемпіонат України з регбіліг. У ньому спочатку взяло участь 4 команди: 2 харківські – «Легіон ХIII» і «УІПА» і 2 донецькі – «Тигри Донбасу» і «Тайфун». За підсумками першого кола чемпіонату була вперше зібрана національна команда України. До неї увійшли всі гравці з більш досвідченого харківського клубу «Легіону ХIII», а також по кілька гравців з інших команд. Дебютувала збірна України в цьому ж році в Харкові, прийнявши молодіжну збірну команду Великобританії «БАРЛА», з якою провела кілька ігор і спільні тренування.

У 2009 році рішенням Європейської Федерації Регбіліг збірна України була включена в перший етап розіграшу Чемпіонату Європи. У ньому українська команда переконливо перемогла всіх суперників і перейшла в другу за рангом групу Чемпіонату Європи, в якій в 2010 році зайняла друге місце.

Збірна команда України на цей час була наймолодшою з європейських збірних і вже всього через 4 роки з моменту появи регбіліг в Україні вона піднялася до рівня 12-ти кращих європейських збірних команд і ставила основною метою увійти до першої шістки кращих команд Європи.

У 2010 році були вперше проведені дитячо-юнацькі змагання з регбіліг у м.Донецьку. А з 2011 року стартували перші юнацькі Чемпіонати України з регбіліг у вікових категоріях до 14 і до 16 років.

У 2011 році УФРЛ спільно з телекомпанією «Поверхність ТВ» почала трансляції кращих матчів по регбіліг Європейської Супер Ліги та передачі «Клуб овального м’яча» на каналах «Спорт 1» і «Спорт 2», а також в он-лайн режимі в інтернеті.

23 березня 2012р у Міністерстві молоді та спорту України регбіліг отримав статус офіційного виду спорту. У 2012 році були проведені перші змагання в новому статусі: Чемпіонат України серед дорослих команд, Чемпіонати України серед юнаків до 14 років і до 16 років, Міжнародний турнір пам’яті А.В.Мартиросяна, Кубок України серед дорослих команд, Молодіжний Кубок Першої Столиці. У цьому ж році був реалізований спільний проект Української Федерації Регбіліг та Федерації Регбі України – Дитяча регбійна ліга.

15 грудня 2012р була проведена Звітно-виборна Конференція Української Федерації Регбіліг, на якій було обрано нового президента – А.А.Мартиросяна і новий Президіум.

Починаючи з 2007 року українські тренери та судді проходили стажування на навчальних курсах Європейської Федерації Регбіліг в Англії, Сербії та Росії. 10 лютого 2013р в Україні в м.Харкові була проведена заключна фаза акредитації українських фахівців і присвоєні вищі категорії тренерському та суддівському складам УФРЛ.

16 травня 2013р УФРЛ за свої досягнення в розвитку регбіліг отримала статус повноправного члена Європейської Федерації Регбіліг.

25 жовтня 2013р УФРЛ отримала найвищий рівень визнання у світі – статус повноправного члена Міжнародної Федерації Регбіліг.

4 листопада 2013р всеукраїнський спортивний телеканал «Xsport» почав прямі телетрансляції матчів Кубку Світу з регбіліг.

27 грудня 2013р Міністерством молоді та спорту України офіційно зареєстрована Навчальна програма з регбі, регбіліг для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю.

3 травня 2014р студентська збірна команда України стала Чемпіоном Європи серед студентів у м.Нантер (Франція).

14 травня 2014р Міністерством юстиції України було зареєстровано указ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження Класифікаційних норм і вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту», ​​в який був включений вид спорту регбіліг.

26 грудня 2014 року Міністерством молоді та спорту України було вперше присвоєно гравцям у регбіліг спортивне звання «Майстер спорту України з регбіліг». Ними стали 19 гравців багаторазового Чемпіону України та Володаря Кубку України з регбіліг, клубу-піонеру регбіліг в Україні, базового на цей час клубу національної збірної України – харківського «Легіону ХІІІ».

20 квітня 2015 року Міністерством молоді та спорту України було присвоєно Українській Федерації Регбіліг Національний статус.

13-14 червня 2015 року на Міжнародному турнірі пам`яті А.В.Мартиросяна компанією «Тріолан» вперше проводилась пряма телетрансляція змагань з регбіліг в Україні.

5 липня 2015р в Беграді (Сербія) національна збірна України здобула бронзові медалі Чемпіонату Європи з регбіліг-9 .

21 листопада 2015р в місті Чоп (Закарпатська обл.) вперше було проведено офіційний Чемпіонат України серед студентів з РЕГБІЛІГ під егідою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

20 травня 2016 року в Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту успішно пройшов захист першої в Україні і на всьому пострадянському просторі дисертації з регбіліг. Тема дисертації: «Інноваційні технології вдосконалення фізичної та технічної підготовленості регбістів на етапі спеціалізованої базової підготовки». Автор: Пасько Владлена Віталіївна, викладач кафедри інформатики та біомеханіки Харківської державної академії фізичної культури.

24 червня 2017р Національна збірна команда України під керівництвом головного тренера Веприка Геннадія Олексійовича та тренерів Мартиросяна Артура Артуровича і Мельничука Віктора Миколайовича стала Чемпіоном Європи з регбіліг-9 у м.Белград (Сербія).

28 серпня 2017р Міністерством молоді та спорту України вперше було присвоєно 18 гравцям національної збірної команди України звання «Майстер спорту міжнародного класу».

24 січня 2018 року Міністерством молоді та спорту України вперше було присвоєно почесне звання «Заслуженого тренера України» з регбіліг чотирьом вітчизняним тренерам – Веприку Геннадію Олексійовичу, Мартиросяну Артуру Артуровичу, Мельничуку Віктору Миколайовичу і Родзяку Ігорю Борисовичу.

21 квітня 2018 року вперше вихованці українського регбіліг вийшли на регбійне поле у складі англійського клубу. Ними стали гравці Харківського регбіліг клубу «Легіон ХІІІ» та Національної збірної України Олександр Скорбач, Михайло Троян, Євген Трусов та Олександр Щербина у складі клубу «Milford Marlins» з міста Лідс.

22 серпня 2020 року в Одесі вперше в Україні презентовано пляжний регбіліг. І саме в цьому виді регбіліг також вперше в нашій країні дебютували жіночі команди. Піонерами в пляжному регбіліг стали чоловічи команди – «Kyiv Rhinos» (Київ) і «Transcarpathia Trinity» (Ужгород), а також жіночі – «Авіатор» (Київ) та ДЮСШ2-Прикарпатські вовчиці (Івано-Франківськ).

20 лютого 2021 року в Києві вперше в Україні Федерацією Регбіліг Києва було проведено всеукраїнський турнір з регбіліг на снігу. Переможцями в змаганні з 5 команд із Києва, Тернополя та Чернігова стали «Kyiv Rhinos».

Далі буде!..

 

Соціальні мережі УФРЛ
Спонсорам
Наші партнери