Офіційний сайт Української Федерації Регбіліг
Прямі трансляції


Афіша

Календар
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Iсторiя регбiлiг в Україні

 

Перша команда з Регбіліг (Регбі-13) в Україні була організована в місті Харків 1 листопада 2006 року Мартиросяном А.В., Мартиросяном А.А. і Подолякой О.Б. До її складу увійшли студенти харківських ВНЗ, команда була названа «Легіон ХIII». Незабаром була створена друга команда – Харківського Національного Аграрного Університету. Почали грати у регбіліг в Українській інженерно-педагогічній академії (м. Харків) та у м. Донецьку – регбійні клуби «Тигри Донбасу» і «Тайфун».

 

22 березня 2008 року була утворена Українська Федерація Регбіліг (УФРЛ). Першим президентом було обрано депутата Харківської міської ради Покроєва А.Г.

 

7 травня 2008 року в Міністерстві юстиції України УФРЛ отримала офіційну державну реєстрацію.

 

Основним завданням нечисленної тоді групи ентузіастів з УФРЛ – було створення повної спортивної структури цього виду спорту, сильних клубів для видовищного національного чемпіонату, а також національної збірної команди України високого рівня, яка зможе гідно представляти країну на міжнародних змаганнях.

 

З самого початку розвитку регбіліг в Україні різну допомогу надавала Європейська Федерація Регбіліг (ЄФРЛ). У 2008 році ЄФРЛ для розвитку регбіліг в Україні прислала в м. Харків студентську збірну команду Великобританії «Піонери», з якою харківські регбісти провели ряд ігор і тренувань.

 

У 2009 році стартував перший Чемпіонат України з регбіліг. У ньому спочатку взяло участь чотири команди: дві харківські – «Легіон ХIII» і «УІПА» та дві донецькі – «Тигри Донбасу» і «Тайфун». Першими українськими суддями з регбіліг були Івченко О.С. та Чернєв Д.В. За підсумками першого кола чемпіонату була вперше зібрана національна команда України. До неї увійшли всі гравці з більш досвідченого харківського клубу «Легіон ХIII», а також по кілька гравців з інших команд. Дебютувала збірна України в цьому ж році в Харкові, прийнявши молодіжну збірну команду Великобританії «БАРЛА», з якою провела кілька ігор і спільні тренування.

 

У 2009 році рішенням Європейської Федерації Регбіліг збірна України була включена в перший етап розіграшу Чемпіонату Європи. В липні цього ж року у Різі (Латвія) українська команда переконливо перемогла всіх суперників і перейшла в другу за рангом групу Чемпіонату Європи, в якій у 2010 році зайняла друге місце.

Збірна команда України на той час була наймолодшою з усіх європейських збірних і вже всього через чотири роки з моменту появи регбіліг в Україні вона піднялася до рівня 12-ти кращих європейських збірних команд і ставила основною метою увійти до першої шістки кращих команд Європи.

 

В 2010 році були вперше проведені дитячо-юнацькі змагання з регбіліг у місті Донецьк. А з 2011 року стартували перші юнацькі Чемпіонати України з регбіліг у вікових категоріях до 14 і до 16 років.

 

У 2011 році УФРЛ спільно з телекомпанією «Поверхність ТВ» почала трансляції кращих матчів з регбіліг Європейської Супер Ліги та студійної телепередачі про регбіліг, регбі та американський футбол – «Клуб овального м’яча», на телевізійних каналах «Спорт 1» і «Спорт 2», а також в он-лайні режимі в інтернеті.

 

З 3 по 10 листопада 2011 року на честь першого 5-річного ювілею Українського Регбіліг національна збірна команда України відправилась по запрошенню англійських друзів в турне по батьківщині Регбіліг.

 

23 березня 2012 року у Міністерстві молоді та спорту України Регбіліг отримав статус офіційного виду спорту. У 2012 році були проведені перші змагання в новому статусі: Чемпіонат України серед дорослих команд, Чемпіонати України серед юнаків до 14 років і до 16 років, Міжнародний турнір пам’яті А.В.Мартиросяна, Кубок України серед дорослих команд, Молодіжний Кубок Першої Столиці. У цьому ж році був реалізований спільний проект Української Федерації Регбіліг та Федерації Регбі України – Дитяча регбійна ліга.

 

15 грудня 2012 року була проведена Звітно-виборна Конференція УФРЛ, на якій було обрано нового президента – Мартиросяна А.А. і новий Президіум.

Починаючи з 2007 року українські тренери та судді проходили стажування на навчальних курсах Європейської Федерації Регбіліг в Англії та Сербії. 10 лютого 2013 року в Україні в Харкові була проведена заключна фаза акредитації українських фахівців і присвоєні вищі категорії тренерському та суддівському складам УФРЛ.

 

16 травня 2013 року УФРЛ за свої досягнення у розвитку Регбіліг отримала статус повноправного члена Європейської Федерації Регбіліг.

 

25 жовтня 2013 року УФРЛ отримала найвищий рівень визнання у світі – статус повноправного члена Міжнародної Федерації Регбіліг.

 

4 листопада 2013 року всеукраїнський спортивний телеканал «Xsport» почав прямі телетрансляції матчів Кубку Світу з регбіліг.

 

27 грудня 2013 року Міністерством молоді та спорту України офіційно зареєстрована Навчальна програма з регбі, регбіліг для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю.

 

3 травня 2014 року студентська збірна команда України стала Чемпіоном Європи серед студентів у місті Нантер (Франція).

 

14 травня 2014 року Міністерством юстиції України було зареєстровано указ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження Класифікаційних норм і вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту», в який був включений вид спорту Регбіліг.

 

26 грудня 2014 року Міністерством молоді та спорту України було вперше присвоєно гравцям у регбіліг спортивне звання «Майстер спорту України з регбіліг». Ними стали 19 гравців багаторазового Чемпіону України та Володаря Кубку України з регбіліг, клубу-піонеру регбіліг в Україні та базового клубу національної збірної України – харківського «Легіону ХІІІ».

 

20 квітня 2015 року Міністерством молоді та спорту України було присвоєно Українській Федерації Регбіліг Національний статус.

 

13-14 червня 2015 року в Києві на Міжнародному турнірі пам`яті А.В.Мартиросяна компанією «Тріолан» вперше проводилась пряма телетрансляція змагань з регбіліг в Україні.

 

5 липня 2015 року в Белграді (Сербія) національна збірна команда України здобула бронзові медалі Чемпіонату Європи з регбіліг-9 .

 

01 серпня 2015 року вперше юнацька збірна команда України з регбіліг до 18 років під керівництвом Мельничука В.М. дебютувала в Ужгороді у товариському матчі проти юнацької збірної команди Сербії до 18 років і здобула вольову перемогу 34:32.

 

21 листопада 2015 року в місті Чоп (Закарпатська обл.) вперше було проведено офіційний Чемпіонат України серед студентів з регбіліг під егідою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

 

20 травня 2016 року в Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту успішно пройшов захист першої в Україні і на всьому пострадянському просторі дисертації з Регбіліг. Тема дисертації: «Інноваційні технології вдосконалення фізичної та технічної підготовленості регбістів на етапі спеціалізованої базової підготовки». Автор: Пасько Владлена Віталіївна, викладач кафедри інформатики та біомеханіки Харківської державної академії фізичної культури.

 

24 червня 2017 року національна збірна команда України під керівництвом головного тренера Веприка Г.О. та тренерів Мартиросяна А.А. і Мельничука В.М. стала Чемпіоном Європи з регбіліг-9 у місті Белград (Сербія).

 

28 серпня 2017 року Міністерством молоді та спорту України вперше було присвоєно 18 гравцям національної збірної команди України звання «Майстер спорту міжнародного класу з регбіліг».

 

24 січня 2018 року Міністерством молоді та спорту України вперше було присвоєно почесне звання «Заслуженого тренера України з регбіліг»  чотирьом вітчизняним тренерам – Веприку Г.О., Мартиросяну А.А., Мельничуку В.М. і Родзяку І.Б.

 

14 квітня 2018 року в м. Перечин (Закарпатської обл.) та м. Рівне стартував оновлений чемпіонат України з регбіліг – Ukraine Super League. Це проект УФРЛ з відомими англійськими регбіліг клубами – Leeds Rhinos, Huddersfield Giants, Castleford Tigers, Wakefield Triniti та York Knights, за яким найсильніші українські регбіліг клуби з Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Рівного і Тернополя отримали партнерські права на їх назви і лого, а також отримали їх ігрову форму для участі у змаганнях з регбіліг.

 

21 квітня 2018 року вперше вихованці українського регбіліг вийшли на регбійне поле у складі англійського клубу. Ними стали гравці Харківського регбіліг клубу «Легіон ХІІІ» та національної збірної команди України – Скорбач О., Троян М., Трусов Є. та Щербина О. у складі клубу «Milford Marlins» з міста Лідс.

 

19 травня 2018 року вперше юніорська збірна команда України до 19 років  дебютувала в Італії проти команди господарів у кваліфікаційному матчі до Чемпіонату Європи з регбіліг серед юніорів до 19 років.  А вже 5 серпня цього ж року в Белграді (Сербія) наша команда дебютувала на самому чемпіонаті.

 

7 жовтня 2019 року в місті Харків керівниками Харківських обласних федерацій регбіліг та регбі у складі Веприк Г.О, Михайлов Г.М. та Бихов Р.О. було утворено Академію регбіліг та регбі Харківської області на базі стадіону “Динамо”.

 

22 серпня 2020 року в Одесі вперше в Україні презентовано Пляжний Регбіліг. І саме в цьому виді регбіліг також вперше в нашій країні дебютували жіночі команди. Піонерами в пляжному регбіліг стали чоловічи команди – «Kyiv Rhinos» (Київ) і «Transcarpathia Trinity» (Ужгород), а також жіночі – «Авіатор» (Київ) та ДЮСШ2-Прикарпатські вовчиці (Івано-Франківськ).

 

1 листопада 2020 року керівниками Української Федерації Регбіліг та Федерації Регбі України  започатковане професійне свято – День фахівців Регбі та Регбіліг.

 

20 лютого 2021 року в Києві вперше в Україні було проведено всеукраїнський турнір з Регбіліг на снігу. Участь у турнірі взяли 5 команд: «Kyiv Rhinos» (Київ), «Політехнік» (Київ), «Пегас» (Київ), «Терен» (Тернопіль) та «Вал» (Чернігів).

 

24 грудня 2021 року в Києві вперше в Україні було проведено всеукраїнський турнір з Пляжного Регбіліг у закритому приміщені. Участь у турнірі взяли 6 команд: «Kyiv Rhinos» (Київ), «Політехнік» (Київ), «Пегас» (Київ), «Anglet» (збірна команда Київської області та Чернігова), «Терен» (Тернопіль) та «Терен-ЗУНУ» (Тернопіль).

 

8 лютого 2022 року УФРЛ отримала повне членство у Спортивному комітеті України.

 

В липні 2022 року Національний університет фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) вперше оголошує набір на спеціальність Тренер з Регбіліг.

 

В серпні 2022 року завдяки ініціативі УФРЛ у пмт Воловець (Закарпатська обл.) з’явилась перша профільна тренувальна база з регбіліг, регбі та американського футболу.

 

З 3 по 10 вересня 2022 року юніорська збірна команда України взяла учась у Чемпіонаті Європи з регбіліг серед юніорів до 19 років в місті Удіне (Італія), де сенсаційно посіла 4-те місце, перемігши команди Італії, Сербії та Ірландії.

 

Далі буде!..

 

Соціальні мережі УФРЛ
Спонсорам
Наші партнери