Офіційний сайт Української Федерації Регбіліг
Прямые трансляции
Афиша
10 июня
14:00
турнир памяти А. В. Мартиросяна

ст-н Звезда
г. Харьков, ул. Динамовская 3-а

Турниры

Чемпионат Украины 2017


Группа А
Команды И В Н П Очки
Корзо 2 1 0 1 4
НК "Верес" 2 0 0 2 2
Сокол 4 4 0 0 12
РЛК «Мукачево» 2 0 0 2 2

Группа Б
Команды И В Н П Очки
Легион XIII-ШВСМ 2 2 0 0 6
Корабел 2 0 0 2 2
Ребелс
РЛК «Киев» 3 2 0 1 7

Календарь
Август 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Погода

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Iсторiя регбiлiг в Україні

 

Перша команда з регбіліг (регбі-13) в Україні була організована в м.Харкові 1 листопада 2006р А.А.Мартиросяном, А.В.Мартиросяном і О.Б.Подолякой. До її складу увійшли студенти харківських ВНЗ, команда була названа «Легіон ХIII». Незабаром була створена друга команда – Харківського Національного Аграрного Університету (м.Харків). Почали грати в регбіліг в Українській інженерно-педагогічній академії (м.Харків) та у м.Донецьку – регбійні клуби «Тигри Донбасу» і «Тайфун».

У самих витоків зародження регбіліг в Україні стояв і брав активну участь депутат Харківської міської ради А.Г.Покроєв, що став першим президентом Української Федерації Регбіліг (УФРЛ), утвореної 22 березня 2008р. 7 травня 2008р в Міністерстві юстиції України УФРЛ отримала офіційну державну реєстрацію.

Основним завданням нечисленної тоді групи ентузіастів, в яку входили, крім згаданих вище, тренер команд м.Донецька А.Л.Бойко і тренер команди «УІПА» О.М.Явдошенко, було створення повної спортивної інфраструктури цього виду спорту, сильних клубів для видовищного національного чемпіонату, а також збірної команди України високого рівня, яка зможе гідно представляти країну в міжнародних змаганнях.

З самого початку розвитку регбіліг в Україні різну допомогу надавала Європейська Федерація Регбіліг, а також Федерація Регбіліг Росії, яка запросила харківський регбіліг-клуб «Легіон ХIII» взяти участь в своїх турнірах.

В 2007 році українська команда «Легіон ХIII» вдало дебютувала у російських турнірах з регбіліг, став срібним призером «Наро-Фомінської осіні» у місті Наро-Фомінськ, а потім бронзовим призером «Кубку Перемоги» у Москві.

У 2008 році Європейська Федерація для розвитку регбіліг в Україні прислала в м.Харків студентську збірну команду Великобританії «Піонери», з якою харківські регбісти провели ряд ігор і тренувань. У цьому ж році команда «Легіон ХIII» взяла участь у Суперлізі Відкритого чемпіонату Росії з регбіліг, в якому виступила дуже успішно, несподівано для всіх завоював 3-тє місце.

У 2009 році стартував перший Чемпіонат України з регбіліг. У ньому спочатку взяло участь 4 команди: 2 харківські – «Легіон ХIII» і «УІПА» і 2 донецькі – «Тигри Донбасу» і «Тайфун». За підсумками першого кола чемпіонату була вперше зібрана національна команда України. До неї увійшли всі гравці з більш досвідченого харківського клубу «Легіону ХIII», а також по кілька гравців з інших команд. Дебютувала збірна України в цьому ж році в Харкові, прийнявши молодіжну збірну команду Великобританії «БАРЛА», з якою провела кілька ігор і спільні тренування.

У 2009 році рішенням Європейської Федерації Регбіліг збірна України була включена в перший етап розіграшу Чемпіонату Європи. У ньому українська команда переконливо перемогла всіх суперників і перейшла в другу за рангом групу Чемпіонату Європи, в якій в 2010 році зайняла друге місце.

Збірна команда України на цей час була наймолодшою з європейських збірних і вже всього через 4 роки з моменту появи регбіліг в Україні вона піднялася до рівня 12-ти кращих європейських збірних команд і ставила основною метою увійти до першої шістки кращих команд Європи.

У 2010 році були вперше проведені дитячо-юнацькі змагання з регбіліг у м.Донецьку. А з 2011 року стартували перші юнацькі Чемпіонати України з регбіліг у вікових категоріях до 14 і до 16 років.

У 2011 році УФРЛ спільно з телекомпанією «Поверхність ТВ» почала трансляції кращих матчів по регбіліг Європейської Супер Ліги та передачі «Клуб овального м’яча» на каналах «Спорт 1» і «Спорт 2», а також в он-лайн режимі в інтернеті.

23 березня 2012р у Міністерстві молоді та спорту України регбіліг отримав статус офіційного виду спорту. У 2012 році були проведені перші змагання в новому статусі: Чемпіонат України серед дорослих команд, Чемпіонати України серед юнаків до 14 років і до 16 років, Міжнародний турнір пам’яті А.В.Мартиросяна, Кубок України серед дорослих команд, Молодіжний Кубок Першої Столиці. У цьому ж році був реалізований спільний проект Української Федерації Регбіліг та Федерації Регбі України – Дитяча регбійна ліга.

15 грудня 2012р була проведена Звітно-виборна Конференція Української Федерації Регбіліг, на якій було обрано нового президента – А.А.Мартиросяна і новий Президіум.

Починаючи з 2007 року українські тренери та судді проходили стажування на навчальних курсах Європейської Федерації Регбіліг в Англії, Сербії та Росії. 10 лютого 2013р в Україні в м.Харкові була проведена заключна фаза акредитації українських фахівців і присвоєні вищі категорії тренерському та суддівському складам УФРЛ.

16 травня 2013р УФРЛ за свої досягнення в розвитку регбіліг отримала статус повноправного члена Європейської Федерації Регбіліг.

25 жовтня 2013р УФРЛ отримала найвищий рівень визнання у світі – статус повноправного члена Міжнародної Федерації Регбіліг.

4 листопада 2013р всеукраїнський спортивний телеканал «Xsport» почав прямі телетрансляції матчів Кубку Світу з регбіліг.

27 грудня 2013р Міністерством молоді та спорту України офіційно зареєстрована Навчальна програма з регбі, регбіліг для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю.

3 травня 2014р студентська збірна команда України стала Чемпіоном Європи серед студентів у м.Нантер (Франція).

14 травня 2014р Міністерством юстиції України було зареєстровано указ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження Класифікаційних норм і вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту», ​​в який був включений вид спорту регбіліг.

26 грудня 2014 року Міністерством молоді та спорту України було вперше присвоєно гравцям у регбіліг спортивне звання «Майстер спорту України з регбіліг». Ними стали 19 гравців багаторазового Чемпіону України та Володаря Кубку України з регбіліг, клубу-піонеру регбіліг в Україні, базового на цей час клубу національної збірної України – харківського «Легіону ХІІІ».

20 квітня 2015 року Міністерством молоді та спорту України було присвоєно Українській Федерації Регбіліг Національний статус.

13-14 червня 2015 року на Міжнародному турнірі пам`яті А.В.Мартиросяна компанією «Тріолан» вперше проводилась пряма телетрансляція змагань з регбіліг в Україні.

5 липня 2015р в Беграді (Сербія) національна збірна України здобула бронзові медалі Чемпіонату Європи з регбіліг-9 .

21 листопада 2015р в місті Чоп (Закарпатська обл.) вперше було проведено офіційний Чемпіонат України серед студентів з РЕГБІЛІГ під егідою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

20 травня 2016 року в Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту успішно пройшов захист першої в Україні і на всьому пострадянському просторі дисертації з регбіліг. Тема дисертації: «Інноваційні технології вдосконалення фізичної та технічної підготовленості регбістів на етапі спеціалізованої базової підготовки». Автор: Пасько Владлена Віталіївна, викладач кафедри інформатики та біомеханіки Харківської державної академії фізичної культури.

 

Далі буде! ..

 

Детская Регбийная Лига
Наши партнеры